MiRoads

MiRoads a.s. jest spółką należącą do grupy Metrostav, liczącej około 60 podmiotów w 16 krajach. To spółka budowlana, która skupia się na budowach w segmencie infrastruktury transportu drogowego w Czechach oraz Słowacji. Spółka realizuje największe projekty infrastrukturalne w kraju tj. budowa czy remont odcinków autostrad D1, D7, D4, D35 oraz mnóstwo dróg krajowych czy powiatowych. 

Wyzwanie

Przy takich realizacjach jak remont głównej autostrady D1, która łączy dwa  największe miasta w kraju, a która ma trwać zaledwie kilka miesięcy, koniecznym jest skrupulatne pilnowanie i kontrolowanie postępu prac, dotrzymywanie harmonogramu,  a przede wszystkim budżetu. Tak duże kontrakty, gdzie remont drogi odbywa się bez przerywania ruchu, mogą generować koszty w wysokości niemal pół miliona złotych dziennie. Ręczne ewidencjonowanie kosztów i ich kontrola jest praktycznie niemożliwa przy takich inwestycjach, mających tendencję do szybkiej zmiany w czasie. MiRoads potrzebowało narzędzia, które im w tym pomoże i zrobi to automatycznie. Błędy ludzkie przy prowadzeniu tak obszernych ewidencji są niemal nieuniknione. Aby wprowadzić porządek potrzebny był zautomatyzowany system działający 24 godziny na dobę, bez ograniczeń pracy biura i kadry kierowniczej, ponieważ tak pracuje ta konkretna budowa - bez przerwy.  

Rozwiązanie

Odpowiedzią na te potrzeby był nasz system BuildiBox. Poprzez jego zastosowanie MiRoads uzyskało pełną kontrolę nad pojazdami oraz wszelkimi sprzętami w czasie rzeczywistym, co rozwiązało szereg komplikacji. W tym momencie budowa ma możliwość: 

  • nadzoru nad wszystkimi jednostkami transportowymi z biura a dzięki temu możliwość planowania pracy,
  • automatycznego potwierdzania rzeczywiście wykonanego transportu od załadunku do rozładunku (zastąpili pracę “kreskowego”),
  • kontroli oraz potwierdzanie pracy sprzętu wynajętego na godziny, 
  • utrzymania upragnionego porządku w rozliczeniach za transport, materiał oraz wynajęty sprzęt,
  • generowania niezbędnych raportów.

To wszystko jest teraz skupione w jednym miejscu - naszej aplikacji. Na ten moment na budowach MiRoads, które obsługujemy znajduje się ponad 110 jednostek wyposażonych w nasze zestawy.

Klient o nas

Wdrożenie BuildiBox na naszych budowach przyniosło nam wymierne korzyści. Dzięki tak zaawansowanemu systemowi monitorowania transportu materiałów zyskaliśmy pełną kontrolę nad całą flotą obsługującą kontrakty w czasie rzeczywistym. Podanto BuildiBox dostarcza nam nie tylko nowoczesną technologię, ale też nieocenione wsparcie techniczne. Ta ścisła współpraca w znaczym stopniu usprawniła naszą efektywność operacyjną. Z pełnym przekonaniem polecamy BuildiBox jako niezawodnego partnera w zarządzaniu budową. 
- Jaroslav Vavroušek, specjalista ds. Logistyki

Pobierz załącznik

Marián Šroba

Product Owner

Zdobywał doświadczenie w jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Europie - MiRoads a.s. (Metrostav a.s.) specjalizującym się w infrastrukturze drogowej. Teraz spełnia się w BuildiBox na stanowisku Product Ownera systemu, którego jest współtwórcą. Doskonale zna branżę i związane z nią niuanse przez co jest najlepszym możliwym źródłem wiedzy i innowacyjnych rozwiązań dla nas i naszych klientów.